تبلیغات شما تبلیغات شما
پروژه های ایمنی و بهداشت
برترین کتابها
 • چک لیست ایمنی کارهای ساختمانی
 • انسان و تنش های حرارتی محیط کار
 • مهندسی عوامل انسانی در صنعت و تولید
 • طب کار و بیماری های شغلی (جلد اول)
 • ارزیابی ایمنی از دکتر محمد فام
 • مهندسی روشنایی
 • نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3

  موضوع: شعار روز جهانی ایمنی و بهداشت حرفه ای در سال 2018

  1. 02-24-2018, 07:45 PM
   پست شماره:
   1

   ACGIH آواتار ها

   شماره عضویت
   1
   تاریخ عضویت
   May 2014
   محل سکونت
   بوکان
   نوشته ها
   552
   پسندیده
   130
   مورد پسند : 27 بار در 25 پست
   Rep Power
   100

   شعار روز جهانی ایمنی و بهداشت حرفه ای در سال 2018

   شعار روز جهانی ایمنی و بهداشت حرفه ای در سال 2018

   شعار روز جهانی ایمنی و بهداشت حرفه ای در سال 2018

   28 اپریل 2018 مصادف با 8 اردیبهشت 97

   ایمنی و سلامت نسل
   بهبود ایمنی بهداشت کارگران جوان+ مقابله با کار کودکان

   امسال، روز جهانی ایمنی و بهداشت کار (روز ایمن) و روز جهانی علیه کار کودکان، در حال جمع آوری یک کارزار مشترک هستند برای بهبود ایمنی و بهداشت کارگران جوان و پایانی بر کار کودکان.
   کارزار مشترک با هدف تسریع اقدامات برای دستیابی به اهداف توسعه پایدار (SDG) هدف 8.8 : محیط کار ایمن و مطمئن برای همه کارگران تا سال 2030 و هدف 8.7 : پایان همه ی اشکال کار کودکان تا 2025. دستیابی به این اهداف نیازمند رویکرد هماهنگ و یکپارچه ای است که فرهنگ پیشگیری ایمنی بهداشت کار را به نفع نسل آینده نیروی کار جهان ترویج کند .

   541 میلیون جوان کارگر (15-24 ساله) بیش از 15 درصد از نیروی کار جهان را تشکیل می دهند و نسبت به کارگران بزرگسال بالای 25 سال، به میزان 40 درصد بیشتر از آسیب های شغلی غیر مرگبار رنج می برند.
   عوامل زیادی می تواند آسیب پذیری ریسک های ایمنی بهداشتی جوانان را افزایش دهد، مانند مرحله رشد جسمی و روانی، کمبود تجربه کاری و کمبود آموزش، آگاهی محدود از خطرات مربوط به کار و ضعف قدرت چانه زنی که می تواند کارگران جوان را به پذیرش وظایف خطرناک یا مشاغلی با شرایط کاری نامناسب هدایت کند.

   کارزار روزایمن 2018 اهمیت حیاتی برای بررسی این چالش ها و بهبود ایمنی و بهداشت کارگران جوان را برجسته می کند ، نه تنها برای ارتقای اشتغال کارگران جوان، بلکه برای پیوند این تلاش ها به مبارزه با کار خطرناک کودکان.
   شعار-روز-جهانی-بهداشت-حرفه-ای-2018-jpg

   تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
   نوشته های وبلاگ
   تشکرها

   [فقط کاربران می توانند لینک ها را مشاهده کنند لطفا ثبت نام یا وارد حساب خود شوید. ]

  2. 04-24-2018, 10:11 AM
   پست شماره:
   2

   ACGIH آواتار ها

   شماره عضویت
   1
   تاریخ عضویت
   May 2014
   محل سکونت
   بوکان
   نوشته ها
   552
   پسندیده
   130
   مورد پسند : 27 بار در 25 پست
   Rep Power
   100
   پوستر روز جهانی بهداشت حرفه ای 2018 پیوست شد.
   این پوستر یک پیام مهمی را در رابطه با کار کودکان بیان می کند که جایگاه کودکان در مدرسه و درس خواندن است و کودکانی که مشغول به کار هستند قابل به درک مسائل ایمنی و بهداشت نیستند و در معرض خطرات شغلی قرار دارند.
   پوستر-روز-جهانی-بهداشت-حرفه-ای-سال-2018-jpg
   تصاویر پیوست شده تصاویر پیوست شده
   نوشته های وبلاگ
   تشکرها

   [فقط کاربران می توانند لینک ها را مشاهده کنند لطفا ثبت نام یا وارد حساب خود شوید. ]

  3. 04-26-2018, 11:44 PM
   پست شماره:
   3

   ACGIH آواتار ها

   شماره عضویت
   1
   تاریخ عضویت
   May 2014
   محل سکونت
   بوکان
   نوشته ها
   552
   پسندیده
   130
   مورد پسند : 27 بار در 25 پست
   Rep Power
   100
   ترجمه متن کامل شعار روز جهانی بهداشت حرفه ای در سال 2018 با عنوان «نسل ایمن و سالم با بهبود وضعیت ایمنی و بهداشت کار نوجوانان و پایان دادن به کار کودکان» در زیر بیان شده است و همچنین در انتها می توانید دانلود کنید.


   مقدمه:
   روز جهانی ایمنی و بهداشت حرفه ای و روز جهانی مبارزه با کار کودکان به عنوان بخشی از یک برنامه جهانی مشترک در طول سال 2018 ، بر ضرورت پایان دادن به کار کودکان و بهبود ایمنی و بهداشت کار جوانان تمرکز خواهد کرد. همه کودکان حق دارند که از تمام اشکال مختلف کار رها شوند و تمام کارگران حق برخورداری از محیط کاری ایمن و سالم را دارند . در سطح جهانی، 541 میلیون کارگر نوجوان (بین 15 تا 24 سال) مشغول به کارند که 15 درصد از نیروی کار جهان را تشکیل می دهند . کارگران نوجوان 40 درصد بیشتر از کارگران بزرگسال (کارگران بالای 24 سال) از آسیب های شغلی غیر کشنده صدمه می بینند و حتی این خطرات محیط کار می تواند تهدیدی برای زندگی آنها باشد. از سوی دیگر حدود 152 میلیون کودک و نوجوان (در سن 5 تا 17 سالگی) در سرتاسر جهان مشغول به کار می باشند که 73 میلیون نفر از آنان در مشاغلی با ماهیت یا شرایط مخاطره آمیز قرار می گیرند. عوامل بسیاری در مخاطره آمیز بودن کار کودکان و افزایش آسیب و بیماری های مرتبط با کار در میان این کودکان و نوجوانان کار نقش دارند. آنچه مسلم است این است که چه مقدار کار می تواند و باید انجام شود.

   اهداف این کمپین، تسریع در انجام اقداماتی برای دستیابی به هدف توسعه پایدار (SDG) هدف 8.8 : تا سال 2030 "حفاظت از حق کار و ارتقاء ایمنی وامنیت محیط های کار برای همه کارگران "است؛ و هدف SDG 8.7 : تا سال 2025 " انجام اقدامات فوری و موثر برای .... امنیت و از بین بردن و حذف بدترین اشکال کار کودک و پایان دادن به کار کودکان در تمام اشکال آن " است. دستیابی به این اهداف نیازمند تجدید و تجمیع تعهدات برای حذف کار کودکان و ترویج فرهنگ پیش گرانه ایمنی و بهداشت کار، به ویژه برای کارگران نوجوان است.
   این کمپین فراخوانی است برای انجام اقدامات هماهنگ در جهت:

   1. ارتقاء مصوبات جهانی و بکارگیری مفاد کنوانسیون های سازمان بین المللی کار در زمینه ایمنی و بهداشت کار و کار کودک، به ویژه :


   • - کنوانسیون ایمنی و بهداشت کار، 1981 (شماره 155 ؛)
   • - کنوانسیون ایمنی و بهداشت کار در کشاورزی، 2001 (شماره 184 ،)
   • - کنوانسیون چارچوب های توسعه ایمنی و بهداشت کار 2006 (شماره 187 ؛)
   • - کنوانسیون حداقل سن، 1973 (شماره 138 )؛ و
   • - کنوانسیون بدترین اشکال کار کودک، 1999 (شماره 182 )

   2 - ارتقاء استراتژی های یکپارچه در تمام سطوح برای پایان دادن به کار خطرناک کودکان و رفع خطرات ایمنی و بهداشت کار بویژه در مواردی که نوجوان با آن مواجه هستند .
   3 - اطمینان از آموزشهای لازم و کافی برای همه کودکان و ادغام ایمنی و بهداشت کار در برنامه های آموزش عمومی و حرفه ای .
   4 - تقویت پایگاههای اطلاعاتی (مبتنی بر شواهد عینی) برای بهبود سیاست ها و اقدامات لازم برای حذف واز بین بردن کار خطرناک کودکان و بهبود وضعیت ایمنی و بهداشت کار نوجوانان .
   5 - اطمینان از اینکه کارگران نوجوان به عضویت تشکلهای کارگری درآمده تا در احقاق حقوق خود و با شرکت در مذاکرات دسته جمعی با کارفرمایان از حق ایمنی و بهداشت کار در شغل خود برخوردار گردند.
   6 - مشخص نمودن آسیب پذیری های خاص کودکان و ممانعت از ورود کودک به کار.
   7 - تقویت فعالیتهای سه جانبه گرایی برای بهبود ایمنی و بهداشت کار نوجوانان و حذف مخاطرات حرفه ای برای کودکان کار، مبتنی بر تجارب تشکل های کارفرمایی و کارگری.
   کارگران نوجوان و کودکان در محیط کار در مواجهه با خطرات قابل توجهی هستند
   کارگران نوجوان و کودکان به صورت ویژه در معرض مخاطرات شغلی در محل کار هستند. این گروه از کارگران بسیار کمتر از بزرگسالان قادر به شناسایی و ارزیابی ریسک خطرات هستند و چون هنوز در حال رشد هستند، در مقابل خطرات، آسیب پذیری بیشتری دارند. البته نباید کودکان کارهایی را انجام دهند که از حداقل سن قانونی مشخص شده برای کار مورد نظر، سن پایین تری داشته باشند. با این حال، کودکان بالاتر از حداقل سن قانونی کار و نوجوانان زیر 18 سال و کارگران جوان تا سن 24 سالگی، به توسعه قابلیت های خود از نظر فیزیکی و روانی- اجتماعی باید ادامه دهند. این گروه از کارگران در مرحله توسعه فردی به دو دلیل "تجربه محدود کاری " و "کمبود مهارتهای شغلی" در معرض افزایش صدمات وآسیب در کار می باشند. علاوه بر این، کارگران نوجوان و کودکان، نسبت به همه کارگران، توانایی کمی برای صحبت کردن در مورد مخاطرات کاری خود دارند. در نتیجه، سطح ایمنی و بهداشت کار برای آنها باید بالاتر از سایر گروه های سنی کارگران باشد، و با فوریت بیشتر، سطح ایمنی و بهداشت کار برای
   افرادی که به دلیل سن کم از وضعیت نامتناسب خود رنج می برند، ارتقاء یابد.

   حذف مخاطرات در کار کودکان و بهبود وضعیت ایمنی و بهداشت کار نوجوانان باید انجام گیرد تا نسل بعدی بتوانند زندگی کاری خود را با بهره وری بیشتر و درآمد قابل قبول بدلیل مشارکت در عدالت اجتماعی و توسعه اقتصادی، آغاز کنند. این امر همچنین شرایط کار تمام کارگران را بهبود می بخشد و با کمک به تامین معیشت والدین و اعضای خانواده از کار کردن کودکان جلوگیری می کند.
   ضرورت اتخاذ یک استراتژی یکپارچه برای پایان دادن به کار کودکان و ترویج کار ایمن و سالم برای نوجوانان:

   برای کودکان زیر 18 سال:

   باید کودکانی که به حداقل سن قانونی کار نرسیده اند از تمام اشکال کار خارج شوند، و امکان رفتن به کلاس های درسی تضمین گردد. ریشه کنی کار کودکان در شرایط خطرناک باید به عنوان بخشی از یک رویکرد یکپارچه در اولویت قرار گیرد. از سال 2012 تا کنون به کم سن ترین کودکان کار (5 تا 11 ساله ها) که در شرایط خطرناک کار می کنند توجه بیشتری شده است. ما نمی توانیم به کار کودکان پایان دهیم تا زمانی که کودکان همچنان به کار ورود پیدا می کنند.
   فهرست ملی کارهای خطرناک که برای کودکان ممنوع می گردد باید شامل کارهایی باشند که یا ماهیت آنها یا شرایطی که در آن کار انجام می شود، خطرناک باشد.
   همه کودکان زیر 18 سال و مشغول به کار هایی که به عنوان کار خطرناک شناخته می شوند باید از آن کار، کنار گذاشته شوند. اگر کار به طور ذاتی خطرناک باشد یا اگر دارای شرایط عمومی یا محیطی ریسک پذیری باشد، باید کودک را از محل کار کاملا" دور نمود. حتی برای حفاظت از یک کودک و نوجوان بالاتر از حداقل سن قانونی کار صدور مجوز برای اشتغال به کارهای بدون مخاطرات شغلی الزامی است. در هر دو مورد، کودک یا نوجوان حق دارد که تحصیلات اجباری )ابتدایی ( را کامل کند و در صورت لزوم آموزش فنی و حرفه ای با کیفیت ببیند و دوره های مهارت آموزی را طی کند.
   با سه جانبه گرایی، مقامات ملی/ مسئولین کشوری لازم است فهرست انواع کارهای مخاطره آمیز برای تامین سلامت جسمی و روانی، ایمنی نوجوانان 16 ساله و یا بالاتر را برای حفاظت کامل آنان تصویب و دریافت آموزشهای کافی فنی و حرفه ای در شاخه های مربوط به فعالیت کاری آنان را تضمین نمایند. این کار، کارگران نوجوان را قادر می سازد الزامات مورد عمل را در مشاغلی که نیاز به استفاده از ابزار بالقوه خطرناک دارد بشناسند و به درستی کار کنند. علی رغم اینکه وسایل حفاظت فردی حداقل چیزی است که در
   حفاظت از فرد در محیط کار مورد استفاده قرار می گیرد ولی این وسایل برای کودکان و نوجوانان مناسب نیستند: برای کودک یا نوجوان استفاده از یک کلاه ایمنی در سایز کوچک امکان استخراج از معادن زیرزمینی و یا با یک دست لباس کار ایمنی در سایز کوچک امکان اسپری آفت کشها را قابل قبول نمی کند.

   برای کارگران جوان (18 تا 24 ساله ) :

   در اصل باید در مورد کارگران جوان 24 - 18 ساله همانند سایر کارگران حق نپذیرفتن کارهایی که انجام آنها خطری حتمی برای ایمنی و سلامت آنها دارد را بپذیریم . بکارگیری کارگران جوان در مشاغل خطرناک مجاز باید تحت مدیریت سختگیرانه ریسک خطر ، و نظارت و آموزش دقیق انجام گیرد.
   در هر شغلی همه کارگران جوان باید با یک استراتژی یکپارچه، نفعشان را در ارتقاء فرهنگ پیشگیری بدانند و به دنبال شناسایی و حذف خطرات ایمنی و بهداشت کار، یا اقدام به مداخلات بهداشتی متناسب با سن آنان، یا کنترل ریسک های مخاطرات شناسایی شده، گردند.

   • کارگران جوان قبل از شروع بکار باید در زمینه ایمنی و بهداشت کار وظایف محوله آموزش ببینند.
   • کارگران جوان باید به طور کامل در زمینه وظایف شغلی خود آموزش ببینند و در هنگام کار، نظارت مناسب بر کار آنها انجام شود.
   • حق کارگران جوان برای عدم پذیرش کارهایی که خطر حتمی برای ایمنی و سلامت آنان دارد، باید محفوظ شود.

   به ما بپیوندید !

   • کمپین مشترک ایجاد یک نسل سالم و ایمن با ریشه کن کردن کار کودکان و تضمین کار سالم و ایمن برای نوجوانان تنها زمانی موفق خواهد شد که همه ما نقش خودمان را بدرستی ایفا کنیم.
   • صدای خود را به این حرکت جهانی اضافه کنید تا ایمنی و سلامت کارگران نوجوان را بهبود ببخشید و کار کودک را پایان دهید.
   • برای کسب اطلاعات بیشتر:


   [فقط کاربران می توانند لینک ها را مشاهده کنند لطفا ثبت نام یا وارد حساب خود شوید. ]
   [فقط کاربران می توانند لینک ها را مشاهده کنند لطفا ثبت نام یا وارد حساب خود شوید. ]
   فایل های پیوست شده فایل های پیوست شده
   نوشته های وبلاگ
   تشکرها

   [فقط کاربران می توانند لینک ها را مشاهده کنند لطفا ثبت نام یا وارد حساب خود شوید. ]

  اطلاعات موضوع

  کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

  در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

  مجوز های ارسال و ویرایش

  • شما نمیتوانید موضوع جدیدی ارسال کنید
  • شما امکان ارسال پاسخ را ندارید
  • شما نمیتوانید فایل پیوست کنید.
  • شما نمیتوانید پست های خود را ویرایش کنید
  •  

  ارتباط با ما
  انجمن دانشجویان بهداشت حرفه ای در سال 1393 جهت پرسش و پاسخ و بررسی سوالات کاربران راه اندازی شده است
  وی بی ایران